Uzmanlar


Uzman Psikolog

Servet Akkaş Karamazakcadik

Öz Geçmiş :

Uzman Psikolog Servet Karamazakcadik, MSc 


Servet Karamazakcadik Adana'da doğmuştur. Lise öğrenimini  Adana Gündoğdu Koleji'nde tamamlamıştır.  Lisans öğrenimini Çağ Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünde  tamamlamış yine aynı üniversitede  yüksek lisansını yaparak uzmanlık ünvanını almıştır. 
Lisans yıllarında birçok farklı oluşumda gönüllü olarak stajyerlik yapmıştır. Başta Adana Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları olmak üzere birçok farklı klinik, hastane ve anaokulunda deneyim kazanmıştır.  Yine lisans bölümü okuduğu yıllarda çokça seminere katılmış bunun yanında 21. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi'ne katılmıştır.
 Lisans mezuniyetinden hemen ardından yüksek lisansına başlayan Karamazakcadik,  2017-2018 yılları arasında Minecan Anaokulu' nda psikolog olarak çalışmaya başlamıştır. Yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra ise, Uzman Bilgim’de psikoterapist ve anaokulu danışmanı olarak görevine başlamıştır ve hala devam etmektedir. 
Karamazakcadik lisans hayatından bu yana çok fazla eğitime katılmıştır,  bunlardan  bazıları; Çocuk ve Ergenler İçin Psikolojik Sağlamlık Programı (ÇEPSP 101), EMDR Terapi, Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi, Deneyimsel Oyun Terapisi, Rorschach Testi, Tematik Algı Testi (TAT), Ankara Gelişim Envanteri (AGTE), Brier Cümle Tamamlama Testi, Benton Görsel Algı Testi, Bender- Gestalt Motor Algı Testi, Burdon Dikkat Testi, Catell 2A Zeka Testi- Catell 3A Zeka Testi, D2 Dikkat Testi, Frankfurther Dikkat Testi, Frostig Görsel Algı Testi, Gessel Gelişim Testi, Goodenough Adam Çizme Testi, Koppitz İnsan Çizim Testi, Louisa Düss Psikanalitik Hikayeler Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Okula Hazırlık Değerlendirme Testi, Prebody Kelime Testi vb. eğitimlerdir. 
Servet Karamazakcadik şuan; Çocuklarda Psikolojik Sağlamlık Programı (Çepsp101), Deneyimsel Oyun terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi ve EMDR (göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme) ekol ve teknikleri ile psikoterapist olarak Uzman Bilgim Danışmanlık Merkezi’nde mesleğine devam etmektedir.