Opiyat (eroin ) tedavi programı.

 1. Hastanın Bırakma motivasyonu nu anlamak için hasta ve yakın çevresiyle psikolog görüşmesi yapılması.
 2. Detoks Süreci ; hastanın kanından eroin atılması için hastaneye yatırılması ve son çıkan ilaç tedavisine başlanması
 3. Hasta ile düzenli psikolojik terapi uygulanması ( ortalama 10 seans )
 4. Hastaya yaşam koçluğu yapılması ve düzenli olarak hastaneden tahlil yaptırılması
 5. Hasta yakınlarıyla düzenli terapiler yapılması

Bir çocuğun madde kullandığı nasıl fark edilir?

Madde kullanımında olası belirtiler:
 

 • Anormal derecede uyku ve uyuşukluk hali
 • Ani ruhsal değişiklikler
 • Konsantrasyon eksikliği, hafıza kaybı, baygınlık, halisünasyonlar
 • Okul, iş, eski arkadaşlara ve hobilere ilgi eksikliği
 • Okul başarısında düşüş
 • Geç saatlere kadar uyanık kalma
 • Faaliyetler ve nerede olduğu hakkında gizlilik
 • Yalan söyleme ve hırsızlık
 • Yeni ve tuhaf arkadaşlar
 • Son moda ve sıra dışı kıyafetlere düşkünlük
 • Elbiselerde ya da vücutta alışılmadık kokular, lekeler ve işaretler
 • Alışılmadık tozlar, kapsüller, tabletler, enjektörler, iğne tarzı şeyler ya da yakılmış boya incelticiler, tırnak cilaları
 • Borç para alma da artış ya da sık sık harçlık isteme
 • Arkadaşlarla sohbette şifreli ve gizli konuşmalarda artış

Koçluk Programı

Koçluk bireyin yaşamındaki süreçlerin farkına varmasına aracılık etmek ve bu aracılık hizmeti sayesinde bireyin kazandığı dinamikleri tecrübeye çevirmesini sağlatmaktır.
Bu süreci deneyimleyen bireyler yaşadıkları farkındalık sayesinde geçmişte yaşamış oldukları tüm süreçleri tecrübeye çevirecek ve bu tecrübenin bireylerde yaratacağı güçle geleceğe yöneleceklerdir.
Her bir bireyin yaşamında farklı olan süreçler noktasında her bir bireyin koçluk kavramı ile kazanacağı deneyim de kişiye özel olmaktadır. Bu kişiye özel deneyimi kazanan bireyler yaşamlarındaki dengeyi kurma noktasında bakış açılarını genişletmeye devam edeceklerdir.

Koçluk Kavramından Seçmeler;

Yargılamama

Yönlendirme ve yargılamalardan oluşan yaşamımızı geliştirerek yönlendirmeye çalışmadan veya yargılamadan bir bireyin yaşamında nasıl bir farkındalık yaratabiliriz?
Kendi dinamiklerimizle yaşadığımız tecrübeleri aktarmak yerine bireylerin kendi gerçekliklerini tecrübe etmelerini sağlamak…

Güçlü Sorular / Güçlü Ricalar

Bir yerde görmüş olduğunuz bir kitap hayatınızı değiştirebiliyor, bir kişi ile bir saatlik bir sohbet hayatınızı değiştirebiliyor, peki bir soru hayatınızı ne kadar değiştirebilir?
Her bir soru kendi içinde cevabını da barındırıyor ise doğru zamanda doğru soruyu sormak yaşamınızdaki tüm süreçleri gözden geçirmenizi sağlayacaktır.

Empatik Dinleme

Gerçek anlamda yargılamadan tarafsız bir gözle dinlenebiliyor olsa idiniz bu sizin için nasıl bir değer yaratırdı?
Bedenimizin nasıl yaşamak için oksijene ihtiyacı varsa zihnimizinde bir o kadar psikolojik oksijene ihtiyacı vardır. Bunu da ancak karşımızdaki kişiyi dinlerken kendi doğrularımızı katmadan dinleyebildiğimizde sağlayabiliriz.

Yapılandırma

Var olan evrende herkes eşit güce sahip olmasına rağmen siz gücünüzün ne kadarlık bir kısmı ile yaşamınızda değer yaratıyorsunuz?
Evrende herkes eşit potansiyele sahiptir. Sadece farkı yaratan derindeki sahip olduğunuz gücü keşfetmektir. Bu keşfettiğiniz güçle birlikte yaşamınızın kalitesini de arttırıyor olacaksınız.

Hedef / Hayal

Etrafınızdaki kişileri incelediğinizde hayal kuran ve hedef gerçekleştiren bir çok kişiyi görüyor ve tanıyorsunuz peki siz hayalperest ya da hedef odaklı bir yaşam arasındaki farkı deneyimlemeye hazır mısınız?
Bir çok kişi bir çok hayal kurar bununla birlikte bu hayali gerçekleştirecek güce sahip olmayabilir ya da hayalin gerçekleşmesi adına nereden başlangıcı yapacağını bilemeyebilir. Siz bu program sonucunda hayalleri hedefe dönüştürmeyi ve başlangıç noktasının neresi olduğunu deneyimleyeceksiniz.

Planlama

Sonuç odaklı olan insanoğlunun sürecin ve planlamanın farkına varması sonucunda sonuçların ne kadar değişebileceğini düşündünüz mü?
Hedefleri eyleme geçirdiğimizde ulaşılabilir olurlar. Bunun için de profesyonel bir planlamayı öğrenmek hedeflerimize bir o kadar ulaşabilmek demektir.

Scroll to top